Huawei SUN5000-25K-MB0 Inverter
Nominal AC power: 25 kW
Max. DC generator power: 37.5 kWp
Max. AC power: 27.5 kVA
Number of MPPTs: 2
Compatible storage: LUNA2000 S0 + S1
AC connection: 400V, 3-phase
Max. efficiency: 98.40%
Protection class: IP66
Cooling: active
SKU: Huawei SUN5000-25K-MB0
Additional information
Weight 21 kg
Dimensions 546 × 460 × 228 mm